Rejestracja uczestników równolegle płatna i bezpłatna - część II

W poprzednim wpisie przedstawiłem najlepsze metody rozwiązywania problemu płatnych i bezpłatnych rejestracji równolegle w ramach jednego procesu rejestracji za pomocą rodzajów uczestnictwa, kodów zaproszeniowych i kodów rabatowych. Przypisanie stawek może się jednak okazać niewystarczające.

Rejestracja uczestników równolegle płatna i bezpłatna - część II

Wyobraźmy sobie, że podzieliliśmy uczestników na dwie grupy:

W przeciwieństwie do grupy B, w przypadku grupy A proces rejestracji powinien zwykle uwzględniać możliwość wyboru metody płatności i podania danych do faktury VAT.

Zanim więc dokonasz wyboru systemu rejestracji, który pomoże Ci w organizacji Twojego wydarzenia, sprawdź, czy posiada on możliwość stosowania warunków zależnych od tego, czy uczestnik będzie musiał uiścić opłatę, czy też będzie z niej zwolniony.

Rodzaje uczestnictwa

Po raz kolejny z pomocą przyjdą nam wspomniane wcześniej rodzaje uczestnictwa. W aplikacji CONREGO umożliwiają one dynamiczną zmianę kształtu formularza rejestracyjnego. W formularzu dla uczestnika zwolnionego z opłaty możemy ukryć sekcje z polami danych do faktury VAT, metodami płatności, a w samej agendzie ukryć cennik opłat. Tym sposobem zapewniamy uczestnikowi czytelny i nienastręczający wątpliwości formularz.

Statusy rejestracji

Obsługa równoległej rejestracji płatnej i bezpłatnej musi być wygodna nie tylko dla uczestnika, ale także administratora. Właściwie zaprojektowany system rejestracji pozwoli na kontrolę statusów zgłoszeń. Na przykładzie aplikacji CONREGO wyróżniamy trzy podstawowe z punktu widzenia rozliczeń z uczestnikami statusy:

Mam nadzieję, że rozwiązania, które opisałem, pomogą Ci w skutecznym planowaniu procesu rejestracji i codziennej pracy z uczestnikami.

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter