Kody QR i ich zastosowanie w CONREGO

Opracowane przez japońską firmę Denso-Wave w już 1994 roku, przechowujące duże ilości danych, nie bez powodu znalazły zastosowanie w świecie eventów i eventowców.

Kody QR i ich zastosowanie w CONREGO

Kody QR nie od dziś są znane (i lubiane) w niemal każdej branży. A konkretnie – dlaczego warto z nich korzystać? O tym w dzisiejszym artykule.

Możliwości kodów QR

W CONREGO kody QR po raz pierwszy wykorzystaliśmy w 2013 roku podczas Forum Wyzwania IT dla Hewlett-Packard Polska. Osadzone na identyfikatorach kody skanowaliśmy podczas recepcji uczestników, przy wejściach na sale konferencyjne i przy stoiskach wystawców. Pozwoliło to na błyskawiczną identyfikację uczestników i ich praw dostępu do różnych stref. Byliśmy w pełni zadowoleni z tego rozwiązania. Dlaczego?

Dwuwymiarowy format kodu QR sprawia, że odczyt może być realizowany pod dowolnym kątem. Korzystając z kodów QR minimalizujemy ryzyko, że promień czytnika odbije się od szklanej powierzchni. Dodatkowo – w przeciwieństwie do zwykłych kodów – QR bardzo łatwo odczytać z ekranu smartfona lub w otoczeniu pełnym naturalnego światła. Wszystko powyższe to bardzo mocne strony kodów QR, ale najlepsze dopiero przed nami.

Jeszcze więcej zastosowań

Już w 2016 roku do systemu rejestracji uczestników CONREGO wprowadziliśmy dla kodów QR dodatkowe zastosowania oferujące niemal nieograniczone możliwości dla każdego organizatora. Teraz kod QR generowany z systemu na wejściówkach, identyfikatorach lub w mailach z potwierdzeniem rejestracji może zawierać:

Adres strony, pliku lub aplikacji mobilnej

Dzięki temu rozwiązaniu możesz do kodu QR każdego uczestnika dodać link do agendy opublikowanej na responsywnej stronie wydarzenia lub przekierować smartfon na stronę oferującą inne użyteczne informacje, na przykład: o prelegentach, logistyce, specjalnych wydarzeniach towarzyszących lub ankiecie konkursowej. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by w kodach QR zaszyć adres aplikacji mobilnej takiej jak MeetingApplication.com.

Networking pomiędzy uczestnikami

Jeśli przygotujesz dla swoich uczestników odpowiedni zapis w regulaminie uczestnictwa i na etapie procesu rejestracji wyrażą oni zgodę na udostępnianie swoich danych innym uczestnikom, z łatwością sprawisz, że każdy kod QR będzie odnosił do generowanego w locie pliku VCF. Efekt jest natychmiastowy – uczestnicy, skanując kody QR swoich rozmówców, będą mogli zapisać w smartfonach ich dane (imię, nazwisko, nazwę firmy, adres e-mail i numer telefonu). Błyskawiczne, a jakże przydatne rozwiązanie!

Nie stać Cię na czytniki kodów QR?

Żaden problem! Na pewno dysponujesz smartfonami działającymi na Androidzie albo iOS-ie. To wystarczy, żeby zainstalować aplikację mobilną CONREGO Check-In i cieszyć się wszystkimi funkcjami modułu Obsługa Gości (z wyjątkiem drukowania identyfikatorów) oraz kodów QR. Pozwoli Ci ona zorganizować skuteczną recepcję i kontrolę dostępu niskim kosztem. Jeśli wolisz pozostać przy tradycyjnych laptopach z czytnikami kodów QR, to i tak warto mieć aplikację na telefonie. Dzięki niej uzyskasz dostęp do najważniejszych informacji o evencie - zawsze w zasięgu ręki.

Lukasz Krawczuk

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter