Identyfikatory dla uczestników konferencji i kongresów - część 2

Tydzień temu opowiedzieliśmy Wam o trzech typach identyfikatorów dla uczestników wydarzeń. Były to kolejno: identyfikatory papierowe laminowane, karty plastikowe oraz identyfikatory na taśmach termotransferowych.

Identyfikatory dla uczestników konferencji i kongresów - część 2

Jeśli chcesz przypomnieć sobie część pierwszą artykułu kliknij tutaj. Do omówienia pozostały nam dwa typy: identyfikatory na bazie wejściówek oraz etykiety samoprzylepne. Dla tych, którzy preferują analityczne zestawienia, na końcu artykułu przygotowaliśmy także tabelę podsumowującą wszystkie dostępne warianty.

Identyfikatory papierowe na bazie wejściówek

Metoda opracowana przez zespół CONREGO redukuje budżet do kosztu zakupu trzech podstawowych artykułów: ryzy papieru, zwykłej drukarki atramentowej i koszulek PCV w rozmiarze mogącym zmieścić kartkę formatu A6.

W celu wydrukowania identyfikatorów proponujemy użyć wejściówki w formie A4, generowanej za pomocą modułu Generator PDF aplikacji CONREGO. Format A6 to 105 x 148 mm. W zupełności wystarcza on, by na froncie identyfikatora osadzić: logotypy organizatora i/lub eventu, imię, nazwisko, nazwę organizacji uczestnika, kategorię uczestnictwa oraz kod kreskowy lub kod QR identyfikujący uczestnika w systemie rejestracji. Dzięki tej metodzie z powodzeniem można zadrukować także rewers. Warto więc zastanowić się nad drukiem mapki sytuacyjnej oraz programu wydarzenia (program ogólny lub spersonalizowana agenda uczestnika). Przygotowanie projektu jest niezwykle proste.

Identyfikatory na bazie wejściówek
Rys. Gotowy system rejestracji uczestników CONREGO posiada funkcjonalność za pomocą, której tak zaprojektowana i spersonalizowana wejściówka może być generowana automatycznie i dołączana do e-mailowego potwierdzenia rejestracji dla każdego z uczestników.

Zalety:

Wady:

Druk na imprezie: w całości lub tylko dane uczestnika, jeśli karty A4 zostaną przedrukowane wcześniej projektem graficznym wejściówki/identyfikatora.

Etykiety samoprzylepne

Koncepcję tę zastosowaliśmy po raz pierwszy w 2016 roku. Polega ona na wykorzystaniu dowolnej metody druku identyfikatora oraz nanoszeniu danych uczestnika na etykiety samoprzylepne, które w różnych formatach można z łatwością wkomponować w dobrze przygotowany projekt identyfikatora. Etykiety samoprzylepne drukowane są na drukarkach termicznych, np. Brother. Całość odbywa się automatycznie, jeśli wykorzystamy do tego funkcjonalność systemu rejestracji uczestników - w przypadku CONREGO będzie to moduł obsługi recepcji.

Zalety:

Wady:

Druk na imprezie: tylko dane uczestnika.

Podsumowanie metod druku identyfikatorów

Tak jak obiecaliśmy, na zakończenie przedstawiamy tabelę, w której zamieściliśmy wszystkie omówione nośniki i metody druku.

Typ identyfikatoraSztywnośćEtui PCVPrzedruk tła graficznego przed wydarzeniemKoszt produkcji 1000 szt. wraz z mat. ekspl. (netto)Koszt zakupu drukarki (netto)
Papierowe bez laminatu średnia wskazane wymagany 1 000 - 1 500 zł 500 - 700 zł
Papierowe laminowane wysoka zbędne wymagany 2 500 - 3 000 zł brak możliwości wykorzystania drukarki
Karty plastikowe bardzo wysoka zbędne opcjonalny 3 000 - 3 500 zł 2 500 - 5 000 zł
Taśmy termotransferowe niska wymagane wymagany 1 500 - 2 000 zł 1 000 - 1 500 zł
Wejściówki A4/A6 bardzo niska wymagane opcjonalny 300 - 500 zł 500 - 700 zł
Etykiety samoprzylepne zależy od identyfikatora zależy od identyfikatora wymagany Koszt produkcji identyfikatorów + 280 zł 250 - 500 zł

Czy teraz już wiesz, który rodzaj identyfikatorów wybrać?

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter