Cześć! Nazywam się Trogdor Niszczyciel. Chodzę na eventy. Jestem czarodziejem na 105 poziomie, ubranym w legendarny zestaw Czarnego Płomienia. Tylko dwie inne osoby na serwerze taki mają. Też idziesz na Sapka?

Spotkasz mnie na takich eventach, jak konwenty! Takie dotyczące komiksów, gier komputerowych i fantastyki ogólnie. Lubię fantastykę i lubię spotykać podobnych ludzi. No i oczywiście cosplay, prelekcje i wystawy.


Zwracam szczególną uwagę na tematykę prelekcji i wielkość konwentu. Z tematyką wiadomo - każdy lubi coś innego. Ja lubię analizy postaci i nawiązań do folkloru. Co do wielkości, to im większy, tym lepiej, bo ściągnie i pomieści więcej ciekawych ludzi i stoisk. Widzieliście kiedyś pięciu Deadpoolów naraz? Sikałem ze śmiechu, a na małym konwencie to niemożliwe.


Oczekuję, że szybko kupię bilety i przejdę przez bramkę. Pół godziny stania na słońcu to dużo za dużo. A już widzę fajne przebrania i turnieje gier retro w środku!


Drażni mnie, kiedy dwie interesujące mnie prelekcje są w tym samym czasie. Jak mam wybrać pomiędzy warsztatem roleplayu post-apo a baśniowymi motywami w sadze o Wiedźminie?


Najbardziej lubię spotkania autorskie. Nawet jeśli nie uda mi się dojść do głosu, to mogę liczyć na to, że będę mógł zamienić dwa słowa przy podpisywaniu książki. Do tego zazwyczaj odbywają się one w fajnej, luźnej atmosferze i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Lukasz Krawczuk

Bardzo dziękuję za Twój czas i uwagi, Trogdorze Niszczycielu. Chciałem tylko zaznaczyć, że zestaw Czarnego Płomienia na czarodzieju to nie sztuka, dziecko by to zrobiło. Zdobądź to na druidzie, to pogadamy. Ale do rzeczy. Raczej nie jest to uczestnik z rodzaju tych problematycznych, ale na pewno można mu umilić pobyt na konwencie. Po pierwsze - sprzedaż biletów online. Niektóre konwenty już z tego korzystają, więc postawiłbym dodatkowo na promowanie tego rozwiązania i uświadamianie o nim uczestników. Pozwoli to znacznie zmniejszyć kolejki do kas. Sprawne bramki - tutaj zazwyczaj wydaje się identyfikatory, czasami funkcjonują też jako kasy. Lepiej to rozbić na osobne stanowiska i dać uczestnikom kolejną korzyść z zakupu biletu przez internet. W przypadku biletów wirtualnych, dobrym rozwiązaniem będzie weryfikacja na podstawie kodów QR. Rozkład prelekcji najlepiej chyba bazować na personach uczestników, które zbudujecie na podstawie analizy zainteresowania w poprzednich edycjach, ale to pewnie już wiecie i stosujecie.
Na kolejną odsłonę zapraszam dokładnie za tydzień. Do zobaczenia!

Przesyłajcie propozycje uczestników, których chcielibyście poznać. Możecie to zrobić poprzez panel komentarzy poniżej:

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter