Rekrutacja wolontariuszy za pomocą systemu CONREGO

Czy wydarzenie, które organizujesz wymaga przyjmowania zgłoszeń od kandydatów na wolontariuszy?

Rekrutacja wolontariuszy za pomocą systemu CONREGO

Nawet jeśli nie, i tak warto przeczytać poniższy artykuł. Całkiem możliwe, że zainspiruje Cię on do zastosowania nowych, ciekawych rozwiązań.

Docelowo moduł Ankiety systemu CONREGO został zaprojektowany z myślą o przyjmowaniu i procesowaniu zgłoszeń w postaci ankiet ewaluacyjnych, abstraktów oraz prac naukowych i konkursowych. Innymi słowy, przyjmowanie i procesowanie tego typu prac to standardowe wykorzystanie tego modułu naszego systemu. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do standardowych rozwiązań.

Przykład Convention Bureau – Wrocław

Jedną z najważniejszych cech aplikacji CONREGO jest możliwość dostosowywania funkcji według własnych potrzeb. CONREGO jest elastyczne i modyfikowalne. Jeśli chcesz wykorzystać je w nowy sposób, nic nie stoi na przeszkodzie. Świetny tego przykład dają Jakub Grudniewski i Agnieszka Szymerowska z Convention Bureau – Wrocław.

Podczas niezwykle ciekawej rozmowy nasi goście opowiadali, że wolontariat to bardzo duża część Wrocław Global Forum. Przestarzała metoda, którą stosowali dawniej do przyjmowania zgłoszeń nie sprawdzała się. Dlaczego? Mówiąc w skrócie, zajmowała ogrom czasu i była mało funkcjonalna. Moduł Ankiety systemu CONREGO pozwolił zaoszczędzić pracy zarówno im, czyli organizatorom Wrocław Global Forum, jak i potencjalnym wolontariuszom wydarzenia.

Jak to działa?

Moduł Ankiety pozwala stworzyć bazę zarejestrowanych kandydatów na wolontariuszy. Baza ta umożliwia kontakt i wymianę plików. W ten sposób kandydaci mogą od razu przesłać zdjęcia do identyfikatorów, które posłużą również przy procesie rekrutacji.

Co istotne, ankiety są w pełni responsywne. Można je wypełnić nie tylko z poziomu komputera, ale także tabletu czy telefonu. Proces rejestracji wolontariuszy jest więc łatwy, szybki i dostępny wszędzie tam, gdzie istnieje połączenie z internetem.

Podczas każdej edycji Wrocław Global Forum pracuje około 160 wolontariuszy, przez formularze natomiast zgłasza się około 220 kandydatów. Przy takich liczbach istotna staje się odpowiednia kategoryzacja kandydatów. System nie zawodzi również w tym względzie – kategoryzacji można dokonać kilkoma kliknięciami.

W zależności od potrzeb do rekrutacji wolontariuszy można zastosować moduł Rejestracja lub Ankiety. Moduł Ankiety umożliwia ocenianie wniosków przez wyznaczonych do tego moderatorów, czego z kolei nie daje Rejestracja. Wybór preferowanego modułu zależy jednak wyłącznie od organizatora.

Lukasz Krawczuk

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter