Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Uczestnicy.pl

Uczestnicy.pl to stworzone w 2009 roku i nieustannie rozwijające się narzędzie dla organizatorów wydarzeń. W tym systemie punkt ciężkości położony jest na nieco inny aspekt niż w CONREGO. O czym mowa? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Uczestnicy.pl

Przygotowaliśmy rzetelne zestawienie wszystkich funkcji oraz kosztów ich użytkowania w aplikacjach Uczestnicy.pl i CONREGO. Nie wszystkie z opisanych funkcji będą konieczne do skutecznej obsługi planowanego przez Ciebie wydarzenia, ale być może niektóre z nich zainspirują Cię do wdrożenia nowych, ułatwiających życie rozwiązań. Poniżej prezentujemy całość zestawienia.


CONREGO Uczestnicy.pl
Model dystrybucji SaaS SaaS
Cena Od 997 PLN/rok zależnie od Planu Abonamentowego 0,99 zł + 5% kwoty zapłaconej przez uczestnika
Budowa formularza zgłoszeniowego
Obsługa agendy wydarzeń z limitami miejsc (brak limitów miejsc)
Obsługa rezerwacji noclegów
E-mail z potwierdzeniem rejestracji
Integracja bramek operatorów SMS
Obsługa wielu wersji językowych równolegle (tylko wersja polska)
Integracja bramek operatorów płatności (tylko Przelewy24)
Generowanie faktur pro forma (tylko manualne)
Generowanie faktur końcowych (tylko manualne)
Obsługa cenników rejestracji zależnych od terminu rejestracji (early-bird, late, etc.)
Obsługa kodów rabatowych
Obsługa kodów uczestnika odblokowujących rejestrację
Grupowa rejestracja uczestników
Możliwość osadzenia formularza rejestracyjnego na dowolnej stronie serwisu
Obsługa importu rekordów rejestracji z pliku XLS
Obsługa masowej wysyłki wiadomości e-mail
Personalizacja treści wiadomości e-mail
Integracja z Google Analytics
Integracja z Facebook Remarketing
Integracja z Google AdWords
Raporty z rejestracji uczestników
Raporty podsumowujące miejsca wolne na salach
Raporty płatności
Raporty z listami obecności (kolumna w raporcie rejestracji)
Raporty nadesłanych ankiet
Podgląd statystyk w czasie rzeczywistym
Responsywność strony wydarzenia
Responsywność panelu administracyjnego
System CMS
Obsługa ankiet (ewaluacyjnych, konkursowych, call for papers)
Obsługa recenzji ankiet
Obsługa recepcji konferencyjnej (również jako aplikacja mobilna)
Obsługa kontroli dostępu (również jako aplikacja mobilna) (jako aplikacja mobilna)
Kody kreskowe
Kody QR
Generowanie personalizowanych plików PDF (bilety, identyfikatory, certyfikaty) (tylko bilety)

Uczestnicy.pl to platforma przeznaczona dla tych, którym zależy przede wszystkim na promocji swojego wydarzenia. Za jej pomocą stworzymy formularz zgłoszeniowy oraz witrynę eventu i zadbamy, aby wyświetlała się ona poprawnie na urządzeniach mobilnych. Responsywny jest także panel administracyjny, dzięki czemu w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić i/lub zmodyfikować zawarte w systemie informacje.

Aby właściwie przeprowadzić promocję wydarzenia, będziemy mogli skorzystać z kilku niezwykle przydatnych funkcji. Szczególnie istotna jest tu możliwość prowadzenia masowej wysyłki e-maili, a także obsługa kodów rabatowych i cenników rejestracji zależnych od terminu, w którym się jej dokona. Trzeba przyznać, że twórcy systemu dołożyli wszelkich starań, aby jego użytkownicy mogli z łatwością wypromować swoje eventy.

Dla wygody uczestników system umożliwia generowanie biletów, skanowanie kodów QR w trakcie wydarzenia oraz integrację z bramką operatora Przelewy24.pl – niestety tylko jedną.

Natomiast dla komfortu administratorów Uczestnicy.pl umożliwiają obsługę kontroli dostępu na wydarzeniu z poziomu aplikacji mobilnej, a także generowanie dwóch rodzajów raportów – dotyczących płatności oraz rejestracji uczestników. W manualny sposób jesteśmy w stanie również wygenerować faktury pro forma oraz faktury końcowe.

To już wszystkie najważniejsze funkcje aplikacji. Jej twórcy szczerze zresztą informują, że Uczestnicy.pl „służą jedynie do wsparcia procesu organizacji wydarzenia i nie mogą go zastąpić” (opis na stronie Facebook). To podejście zgoła inne niż nasze. Dlatego też nie dziwi fakt, że w tym systemie nie znajdziemy kilku funkcji, które w CONREGO uchodzą za niezbędne. Mowa tu między innymi o obsłudze ankiet badawczych, rezerwacji noclegów oraz możliwości uruchomienia wielu wersji językowych równolegle. Jak już jednak zauważyliśmy, obie aplikacje mają nieco inny charakter.

A jak przedstawiają się koszty? Uczestnicy.pl wypracowali system bazujący na liczbie płatnych rejestracji – pobierają prowizję 0,99 zł od uczestnika plus 5% zapłaconej przez niego kwoty. Wszystko zależy więc od tego, jak dużo przeprowadzi się płatnych rejestracji… i jaka będzie ich cena.

UWAGA: Jeśli powyższe zestawienie zawiera jakiekolwiek usterki, napisz na adres support@conrego.com, a dokonamy niezbędnych korekt.

Niebawem przygotujemy porównanie CONREGO i kolejnej aplikacji służącej do rejestracji uczestników i obsługi procesów przydatnych podczas organizacji wydarzenia. Stay tuned!

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter