Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Konfeo.com

Konfeo.com to system, z którego korzysta wiele prywatnych i państwowych instytucji. Jego twórcy chwalą się, że obsłużył ponad 4500 wydarzeń i ponad 150 000 uczestników. Czy jest tak dobry, jak się o nim mówi?

Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Konfeo.com

Przygotowaliśmy rzetelne zestawienie wszystkich funkcji oraz kosztów ich użytkowania w aplikacjach Konfeo.com i CONREGO. Nie wszystkie z opisanych funkcji będą konieczne do skutecznej obsługi planowanego przez Ciebie wydarzenia, ale być może niektóre z nich zainspirują Cię do wdrożenia nowych, ułatwiających życie rozwiązań. Poniżej prezentujemy całość zestawienia.


CONREGO Konfeo
Model dystrybucji SaaS SaaS
Cena Od 997 PLN/rok zależnie od Planu Abonamentowego 1zł + 2,5% prowizji (max 5zł) za opłaconą rejestrację uczestnika
Budowa formularza zgłoszeniowego
Obsługa agendy wydarzeń z limitami miejsc
Obsługa rezerwacji noclegów
E-mail z potwierdzeniem rejestracji
Integracja bramek operatorów SMS
Obsługa wielu wersji językowych równolegle
Integracja bramek operatorów płatności
Generowanie faktur pro forma (tylko automatyczne) (automatyczne, manualne)
Generowanie faktur końcowych (automatyczne, manualne) (tylko manualne)
Obsługa cenników rejestracji zależnych od terminu rejestracji (early-bird, late, etc.)
Obsługa kodów rabatowych
Obsługa kodów uczestnika odblokowujących rejestrację
Grupowa rejestracja uczestników
Możliwość osadzenia formularza rejestracyjnego na dowolnej stronie serwisu (fragment kodu do umieszczenia na stronie)
Obsługa importu rekordów rejestracji z pliku XLS
Obsługa masowej wysyłki wiadomości e-mail
Personalizacja treści wiadomości e-mail (tylko tzw. Mail powitalny)
Integracja z Google Analytics
Integracja z Facebook Remarketing
Integracja z Google AdWords
Raporty z rejestracji uczestników
Raporty podsumowujące miejsca wolne na salach
Raporty płatności
Raporty z listami obecności
Raporty nadesłanych ankiet
Podgląd statystyk w czasie rzeczywistym
Responsywność strony wydarzenia
Responsywność panelu administracyjnego
System CMS
Obsługa ankiet (ewaluacyjnych, konkursowych, call for papers)
Obsługa recenzji ankiet
Obsługa recepcji konferencyjnej (również jako aplikacja mobilna)
Obsługa kontroli dostępu (również jako aplikacja mobilna)
Kody kreskowe
Kody QR
Generowanie personalizowanych plików PDF (bilety, identyfikatory, certyfikaty) (tylko bilety)

Zacznijmy od podobieństw między Konfeo.com a CONREGO. Obie aplikacje dysponują trzema planami abonamentowymi. U nas jednak kwota jest stała – można wybrać Plan Basic (997 zł na rok), Plan Premium (1997 zł) oraz Plan All-In-One (2997 zł). W przypadku Konfeo.com – o ile nasze wydarzenie jest bezpłatne – możemy wybrać podstawową funkcjonalność systemu za 0 zł lub rozszerzoną za 1 zł od każdego uczestnika. Jeśli zaś organizujemy event płatny, zapłacimy 1 zł + 2,5% od kwoty wpłaconej przez każdego uczestnika, ale nie więcej niż 5 zł za osobę.

Podobnie jak w CONREGO, w Konfeo.com zbudujemy formularz zgłoszeniowy i wyślemy masowe e-maile, na przykład z potwierdzeniem rejestracji. System ten jest także zintegrowany z czterema bramkami operatorów płatności (PayPal, Przelewy24.pl, DotPay, Tpay.com). Dla porównania – CONREGO jest zintegrowane z dziesięcioma.

Za pomocą Konfeo.com wygenerujemy faktury pro forma (manualnie i automatycznie) oraz faktury końcowe (tylko manualnie). Osadzimy także formularz rejestracyjny na dowolnej stronie serwisu i będziemy mieli wgląd w dwa rodzaje raportów: z rejestracji uczestników oraz z płatności (w porównaniu do CONREGO brakuje więc raportów z listami obecności, z nadesłanych ankiet oraz tych podsumowujących miejsca wolne w salach).

Z Konfeo.com jesteśmy w stanie przeprowadzić również promocję. Gwarantuje nam to obsługa cenników rejestracji zależnych od jej terminu (early-bird, late etc.) oraz obsługa kodów rabatowych.

Dużym plusem systemu jest responsywność zarówno strony wydarzenia – dla wygody uczestników, jak i panelu administracyjnego – co oczywiście ułatwia pracę organizatorowi.

Tutaj kończą się podobieństwa między dwoma systemami – przejdźmy do różnic. Który wypadnie korzystniej? To nie takie łatwe pytanie. Za Konfeo.com przemawia możliwość grupowej rejestracji uczestników. CONREGO nie posiada takiej funkcjonalności. Konfeo.com nie obsługuje natomiast rezerwacji noclegów ani agendy wydarzeń z limitami miejsc i nie ma zintegrowanych bramek operatorów SMS, na czym traci nasza komunikacja z uczestnikami.

Największym mankamentem aplikacji może być mniejsza przydatność podczas trwania wydarzenia. Konfeo.com nie obsługuje bowiem w żaden sposób kontroli dostępu uczestników do wybranych stref na terenie obiektu.

Utrudnioną pracę będą mieli także ci organizatorzy, którzy często przygotowują wydarzenia naukowe. Dlaczego? Otóż przy pomocy Konfeo.com nie obsłużymy ankiet (ewaluacyjnych, konkursowych, call for papers, prac naukowych, abstraktów) ani ich recenzji.

Konfeo.com nie dysponuje także kilkoma mniejszymi, ale całkiem przydatnymi funkcjonalnościami takimi jak import rekordów rejestracji z pliku XLS czy personalizacja treści wiadomości e-mail ograniczona do tzw. Maila powitalnego.

UWAGA: Jeśli powyższe zestawienie zawiera jakiekolwiek usterki, napisz na adres support@conrego.com, a dokonamy niezbędnych korekt.

Niebawem przygotujemy porównanie CONREGO i kolejnej aplikacji służącej do rejestracji uczestników i obsługi procesów przydatnych podczas organizacji wydarzenia. Stay tuned!

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter