Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Eventmanago

EventMANAGO to system, o którym nie uświadczy się wielu informacji w internecie. Czyżby bronił się sam i nie potrzebował żadnej promocji? Sprawdźmy!

Porównanie systemów rejestracji uczestników wydarzeń w Polsce: CONREGO vs Eventmanago

Przygotowaliśmy rzetelne zestawienie wszystkich funkcji oraz kosztów ich użytkowania w aplikacjach EventMANAGO i CONREGO. Nie wszystkie z opisanych funkcji będą konieczne do skutecznej obsługi planowanego przez Ciebie wydarzenia, ale być może niektóre z nich zainspirują Cię do wdrożenia nowych, ułatwiających życie rozwiązań. Poniżej prezentujemy całość zestawienia.


CONREGO EventMANAGO
Model dystrybucji SaaS SaaS
Cena Od 997 PLN/rok zależnie od Planu Abonamentowego Od 30 PLN/miesiąc zależnie od Planu Abonamentowego - istnieje też mocno ograniczony plan darmowy
Budowa formularza zgłoszeniowego
(wybór z predefiniowanych pól z gotowymi opisami)
Obsługa agendy wydarzeń z limitami miejsc
Obsługa rezerwacji noclegów
E-mail z potwierdzeniem rejestracji
Integracja bramek operatorów SMS
Obsługa wielu wersji językowych równolegle
Integracja bramek operatorów płatności
Generowanie faktur pro forma
Generowanie faktur końcowych
Obsługa cenników rejestracji zależnych od terminu rejestracji (early-bird, late, etc.)
Obsługa kodów rabatowych
Obsługa kodów uczestnika odblokowujących rejestrację
Grupowa rejestracja uczestników
Możliwość osadzenia formularza rejestracyjnego na dowolnej stronie serwisu
Obsługa importu rekordów rejestracji z pliku XLS
Obsługa masowej wysyłki wiadomości e-mail
Personalizacja treści wiadomości e-mail
Integracja z Google Analytics
Integracja z Facebook Remarketing
Integracja z Google AdWords
Raporty z rejestracji uczestników
Raporty podsumowujące miejsca wolne na salach
Raporty płatności
Raporty z listami obecności
Raporty nadesłanych ankiet
Podgląd statystyk w czasie rzeczywistym
Responsywność strony wydarzenia
Responsywność panelu administracyjnego
System CMS
Obsługa ankiet (ewaluacyjnych, konkursowych, call for papers)
Obsługa recenzji ankiet
Obsługa recepcji konferencyjnej (również jako aplikacja mobilna)
Obsługa kontroli dostępu (również jako aplikacja mobilna)
Kody kreskowe
Kody QR
Generowanie personalizowanych plików PDF (bilety, identyfikatory, certyfikaty)

EventMANAGO, tak jak CONREGO, dystrybuowane jest w modelu SaaS. System dysponuje pakietem bezpłatnym – do 20 uczestników na miesiąc, a także trzema płatnymi pakietami abonamentowymi. Są to kolejno: Pakiet Start (30 zł netto na miesiąc), Pakiet Professional (80 zł) oraz Pakiet Manager (120 zł). Przy płatnościach rocznych kwoty nieco się obniżają. EventMANAGO jest więc stosunkowo tanim produktem. Kluczowe pytanie brzmi jednak – co za tę cenę oferuje?

System bez wątpienia został skierowany do mniej wymagających managerów, którzy nie potrzebują korzystać ze wsparcia wielu dodatkowych funkcji. Daje się to zauważyć już przy projektowaniu formularza zgłoszeniowego – mamy dostęp jedynie do predefiniowanych pól z gotowymi labelkami i możliwość osadzenia formularza wyłącznie na stronie głównej serwisu. Podobne uproszczenie widać w kwestii integracji z bramkami operatorów płatności. W przypadku CONREGO do dyspozycji jest aż dziesięciu operatorów. EventMANAGO proponuje jednego – DotPay.

A co przemawia na korzyść systemu? Na pewno możliwość wygenerowania kilku rodzajów raportów: z rejestracji, płatności oraz zawierającego listę obecności. Atutem jest również pełna responsywność, zarówno strony wydarzenia, jak i panelu administracyjnego. Dodajmy do tego możliwość podglądu statystyk w czasie rzeczywistym… i jesteśmy w domu!

Przydatnymi i cenionymi funkcjami dostępnymi w obu systemach są możliwość wygenerowania e-maili z potwierdzeniem rejestracji oraz obsługa cenników zależnych od terminu rejestracji (early-bird, late etc.). Szkoda natomiast, że w EventMANAGO zabrakło możliwości wprowadzenia kodów rabatowych dla uczestników.

EventMANAGO jest użyteczne także w trakcie trwania wydarzenia. Przy jego pomocy wygenerujemy personalizowane pliki PDF (bilety, identyfikatory, certyfikaty), obsłużymy recepcję konferencyjną oraz użyjemy kodów kreskowych, które usprawniają przyjmowanie gości. Porównując do funkcji CONREGO, zabrakło tu jedynie kodów QR i kontroli dostępu.

Czego jeszcze nie znajdziemy w EventMANAGO? Brak tutaj kilku przydatnych funkcji typu rezerwacje noclegów, limity miejsc na salach oraz obsługa wielu wersji językowych równolegle. Niestety, aplikacja nie została przeznaczona do sprawnej i szybkiej organizacji konferencji naukowej – nie obsługuje ona ankiet (ewaluacyjnych, konkursowych, call for papers) ani ich recenzji.

EventMANAGO nie jest zintegrowane z bramkami operatorów SMS ani nie umożliwia grupowej wysyłki e-maili, na czym ucierpieć może sprawna komunikacja z uczestnikami. Kolejnym minusem jest brak możliwości generowania faktur, zarówno pro forma, jak i końcowych. Ci, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, mogą być natomiast nieusatysfakcjonowani brakiem integracji z serwisami takimi jak Google Analytics, Google AdWords oraz Facebook Remarketing.

To już wszystkie najważniejsze podobieństwa i różnice w funkcjonalnościach obu systemów. Czy teraz masz już swojego faworyta?

UWAGA: Jeśli powyższe zestawienie zawiera jakiekolwiek usterki, napisz na adres support@conrego.com, a dokonamy niezbędnych korekt.

Niebawem przygotujemy kompletne zestawienie wszystkich ujętych w poprzednich porównaniach aplikacji służących do rejestracji uczestników i obsługi procesów przydatnych podczas organizacji wydarzenia. Stay tuned!

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter