Identyfikatory na bazie wejściówek

Większość organizatorów wydarzeń jest zmuszonych mierzyć się z problemem druku identyfikatorów.

Identyfikatory na bazie wejściówek

Jeśli model wydarzenia, które organizujesz, pozwala na druk przed imprezą, istnieje niewielka szansa na komplikacje. Zdarza się jednak, że musisz zapewnić druk identyfikatorów w trakcie wydarzenia.

Może być to spowodowane następującymi czynnikami:

Druk identyfikatorów plastikowych na recepcji jest kosztownym rozwiązaniem. Wymaga zastosowania specjalnych drukarek i materiałów eksploatacyjnych w postaci kart i kalek. Ponadto karta plastikowa jest niewielka – ma rozmiar karty kredytowej, w związku z czym personalia uczestnika są słabo widoczne. Trudno także zmieścić na tak przygotowanym identyfikatorze cokolwiek poza absolutnie niezbędnymi danymi.

Druk identyfikatorów papierowych jest możliwy na przykład za pomocą drukarek termo-transferowych marki Zebra. Wymaga on jednak zastosowania specjalnych rolek perforowanych etykiet. W jednej rolce producent dostarcza 500 sztuk etykiet, a minimalne zamówienie to z reguły 4 rolki. Dla wydarzenia, na którym planujemy ugościć na przykład 300 osób, koszty takiego druku są irracjonalnie wysokie. Co więcej, etykiety perforowane mają gramaturę około 180g, należy więc liczyć się z dodatkowym kosztem zakupu etui PCV.

Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył zespół CONREGO, dowiesz się, jak rozwiązać problem druku identyfikatorów w trakcie recepcji, redukując budżet do zakupu ryzy papieru, zwykłej drukarki atramentowej i koszulek PCV w rozmiarze zdolnym pomieścić kartkę w formacie A6. Obniżysz w ten sposób koszty i czas obsługi uczestników do minimum.

Opracowaliśmy metodę polegającą na użyciu wejściówki generowanej za pomocą modułu Generator PDF w formie A4. Format A6 to 105 x 148 mm. Jest on wystarczająco duży, by zagospodarować projekt, swobodnie osadzając logotypy organizatora i/lub eventu, imię, nazwisko i nazwę organizacji uczestnika, kategorię uczestnictwa oraz kod QR lub kreskowy na samym tylko froncie identyfikatora. Wyobraź sobie, że możesz zadrukować też rewers – na nim z pewnością warto osadzić mapkę sytuacyjną i program Twojego wydarzenia (ogólny lub spersonalizowaną agendę uczestnika). Przygotowanie projektu jest niezwykle proste.

Identyfikatory na bazie wejściówek

Rys. Gotowy system rejestracji uczestników CONREGO posiada funkcjonalność za pomocą, której tak zaprojektowana i spersonalizowana wejściówka może być generowana automatycznie i dołączana do e-mailowego potwierdzenia rejestracji dla każdego z uczestników.Uczestnik złamie arkusz A4 do A6 według znaczników, dzięki czemu uzyska gotowy identyfikator ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi wydarzenia. Odpowiednio wcześnie prześlij tak przygotowane wejściówki do uczestników i powiadom, ich by je ze sobą zabrali. Przynajmniej 60% gości przywita Twoje hostessy z identyfikatorem w dłoni. W ten sposób rola hostess zostanie sprowadzona do skanowania kodów QR/kreskowych (oznaczenie obecności) i podawania uzbrojonych w smyczki etui PCV.

Czy znasz tańszy i jednocześnie szybszy sposób na obsługę uczestnika podczas recepcji? Recepcja to jeden z tych procesów, który można i należy stale doskonalić.

Tomasz Chrościechowski

Udostępnij znajomym

Udostępnij znajomym

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj nasz newsletter